Görüntüleri dünyaya servis ettiler! Rusya’dan Kaluga bölgesinde kıtalar arası balistik füze hamlesi

0

Rusya, Kaluga bölgesinde kıtalararası balistik füze “Yars”ı fırlattı. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülkenin batısındaki Kaluga bölgesinde yer alan Rus Stratejik Füze Kuvvetlerinin Kozelskiy birliğinin silahlanmaya devam ettiği belirtildi.

HİPSONİK AVANGARD FÜZESİNİ DE YERLEŞTİRDİLER

Bu kapsamda nükleer saldırı kabiliyetine sahip Yars kıtalararası balistik füzesinin Kaluga bölgesindeki fırlatma deposuna yerleştirildiği ve askerler için gerekli altyapının oluşturulduğu belirtildi.
Ekran görüntüsü 2023-12-17 214615

Yars balistik füzesinin savunma sistemleri tarafından tespit edilemediğini ve aynı anda 3 ila 6 hedefi vurabildiğini de belirtelim.

Ekran görüntüsü 2023-12-17 214604

Rusya Savunma Bakanlığı, Kasım ayında Yars füzesini aynı depoya yerleştirdiğini, nükleer saldırı kabiliyetine sahip hipersonik kıtalararası füze “Avangard”ın da Orenburg bölgesindeki fırlatma deposuna yerleştirildiğini bildirdi.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Beşiktaş sahilinde erkek cesedi bulundu!Beşiktaş sahilinde erkek cesedi bulundu!
Gümüşhane'de 4,3 büyüklüğünde depremGümüşhane’de 4,3 büyüklüğünde deprem
Naci Görür'den ilk açıklama: Marmara sistemi gerginlik yaratıyorNaci Görür’den ilk açıklama: Marmara sistemi gerginlik yaratıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking