Çin, salgını dünyaya duyurmadan iki hafta önce Covid-19 virüsünün haritasını çıkarmış

0

Belgeler virolog Dr. Lili Ren’in 28 Aralık 2019’da ABD hükümeti tarafından işletilen bir veri tabanına Kovid-19’un neredeyse tüm yapısını yüklediğini gösteriyor

REKLAM

Çin’in, Kovid-19 hastalığına neden olan virüsü resmi olarak dünyaya duyurmadan iki hafta önce izole edip haritasını çıkardığı ortaya çıktı.

ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı Cumhuriyetçi üyeleri tarafından elde edilen ve Temsilciler Meclisi’nde ilk kez yayınlanan belgelere göre Pekin, dünya çapında 3 milyondan fazla kişinin hayatına mal olan virüsün resmi olarak tanımlanmasına en az üç ay kaldı. Duvar’dan bu yana geçen süre. Street Journal İki hafta önce Çinli bir araştırmacı, Kovid-19’u izole edip haritasını çıkardı ve ABD tarafından işletilen bir veri tabanına gönderdi.

Belgeler virolog Dr. Lili Ren’in 28 Aralık 2019’da ABD hükümeti tarafından işletilen bir veri tabanına Kovid-19’un neredeyse tüm yapısını yüklediğini gösteriyor.

Ren’in çalışması, virüsün zaten dünyaya yayıldığı 11 Ocak 2020’de Pekin tarafından Dünya Sağlık Örgütü’ne sunulan çalışmayla neredeyse aynıydı.

Bilim insanları 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında virüsü anlamaya çalışırken, iki haftalık dönem pandemiye karşı küresel mücadele ve Kovid-19 aşılarının geliştirilmesi açısından kritik öneme sahipti.

Pekin’deki Çin Tıp Bilimleri Akademisi Patojen Biyolojisi Enstitüsü’nden Ren, ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından yönetilen GenBank’ta virüs hakkında bilgi yayınlamaya çalıştı.

Ancak çalışmaları hiçbir zaman sitede yayınlanmadı ve bilimle ilgisi olmayan teknik sorulara cevap vermediği için silindi.

Ren’in ayrıca kar amacı gütmeyen tartışmalı bir kuruluş olan EcoHealth Alliance’tan bağış aldığı da ortaya çıktı.

“Amerikan halkı virüsün kökenleri hakkındaki gerçeği bilmeli.”

New York merkezli EcoHealth Alliance, uzun süredir olası bir Kovid-19 kaynağı olarak incelenen Wuhan Viroloji Enstitüsü’ndeki koronavirüs araştırmalarının finansmanına yardımcı oldu.

Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün, salgının kaynağının bu laboratuvar olduğuna dair deliller olması nedeniyle önümüzdeki 10 yıl boyunca ABD’den fon alması yasaklandı.

Komisyon temsilcileri Cathy McMorris Rodgers, Brett Guthrie ve Morgan Griffith, olayın Çinli ve ABD’li sağlık yetkililerinin salgının ilk günlerinde konu hakkında bildiklerini daha fazla araştırma ihtiyacının altını çizdiğini söyledi.

Temsilciler, “Bu önemli keşif, neden sözde ‘gerçeklere’ veya Çin Komünist Partisi tarafından sağlanan verilere güvenemeyeceğimizi vurguluyor ve bu tür bilgilere dayanan herhangi bir bilimsel teorinin meşruluğu konusunda ciddi şüphe uyandırıyor” dedi. Bir açıklama yaptı.

“Amerikan halkı SARS-CoV-2’nin kökenleri hakkındaki gerçeği bilmeyi hak ediyor ve araştırmamız, vergi mükelleflerinin parasının nasıl harcandığı, ülkenin halk sağlığı kurumlarının hükümetimizi nasıl işlediği ve daha fazlasına duyulan ihtiyaç da dahil olmak üzere çok sayıda rahatsız edici nedeni ortaya çıkardı. ” “Yabancı bilim adamlarına verilen araştırma hibelerinin denetlenmesi” diye eklediler.

Rutgers Üniversitesi’nden moleküler biyolog Richard Ebright, New York Post’a, Temsilciler Meclisi komitesi tarafından elde edilen bilgilerin, Çin Caixin gazetesinin Şubat 2020’de konuyla ilgili bir makale yayınlamasından bu yana kamuya açıklandığını ve bunun kısa süre sonra kaldırıldığını söyledi.

Ebright ayrıntıları zaten yayınladı

Ebright, “NIH’nin bu bilgiyi Kongre’den aylarca saklaması elbette bir suistimaldir, dava edilebilir bir suiistimaldir” dedi. dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş