İzmir’de bebekken evlatlık verilen 48 yaşındaki kadın, anne babasına ulaşmaya çalışıyor

0

13 Mart 1977’de Kemeraltı Çarşısı’nda bulunan ve ailesinin kimliği belirlenemediği için önce polise, ardından Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilen Güler Güven, evlat edinen aileyle birlikte yaşamaya başladı.

22 yaşına kadar birlikte yaşadığı Güven Bey ve Bayan Güven’in biyolojik anne ve babası olduğunu düşünen Güven, gerçek ailesini tanıdığını söyleyen bir arkadaşı aracılığıyla evlat edinildiğini öğrendi.

Güler Güven, gazetecilere, ailesinin engellemelerine rağmen gerçek anne ve babasına ulaşmak için müfettiş olarak çalıştığını söyledi.

Güven, belgelere karakola teslim edildiği gün ulaşabildiğini ancak dosyada birçok unsurun eksik olduğunu belirterek, şunları kaydetti:


“Mesela polis tutanağı tutulmadı. Ne giydiğim yazılmadı. Sadece girdiğimde boyum ve kilom ölçüldü. Kaçırılmış ya da kaybolmuş olabilirim. Anneme bir şey olmuş olabilir. Bana verildiğinden beri. Evlatlık olarak aileme 6 ay içinde biyolojik annemin beni bulma şansı yok.” .


Ulaşabildiğim tek dosya ailem tarafından evlat edinilmeme ilişkin belgeler. Biyolojik ailem hakkında hiçbir şey yok. Annesinin ve babasının isimlerini söylüyor ama bu ne kadar doğru? Orada icat edilmiş olabilir. Çünkü adımın bile sahte olduğunu söylüyorlar.”

Güven’in avukatı Bünyamin Bıçak, henüz hukuki bir mücadelenin başlamadığını, kayıp belgeleri araştırdıklarını ve Güven’i bulan polislerle iletişime geçmeye çalıştıklarını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking