Liberya’da yakıt tankerinde meydana gelen patlamada en az 40 kişi öldü

0

Liberya’da akaryakıt tankerinde meydana gelen patlamada en az 40 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin çoğu, aracın çarpması sonucu tankerden benzin almaya çalışan kişilerdi.

REKLAM

Batı Afrika ülkesi Liberya’da gaz tankerinde meydana gelen patlamada en az 40 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Ülkenin kuzeyindeki Bong ilçesine bağlı Totota kasabasında kaza yapan akaryakıt kamyonunun kısa süre sonra patladığı, ölen ve yaralananların kazanın ardından olay yerine koşan kişiler olduğu bildirildi.

Liberya’nın baş sağlık görevlisi Dr. Francis Kateh, yaptığı açıklamada, ağır yanıklar nedeniyle onlarca yaralının hastanelerde tedavi altına alındığını ancak bazılarının durumunun kritik olması nedeniyle ölü sayısının artabileceğini söyledi.

Patlamadan önceki anı anlatan bir görgü tanığı, “İnsanlar kamyona binip benzin almaya çalışırken, bazıları benzin almak için demir çubuklarla tankere çarptı.” dedi.

Aynı görgü tanığı şunları söylüyor: “Kamyonun çevresinde insanlar vardı, kamyon şoförü onlara dökülen gazı alabileceklerini ama araca binmemelerini, tankere çarpmamalarını söyledi… Ancak bazıları tornavida bile kullandı. Tankta delikler açın (gazı çıkarmak için).” dedi.

Birleşmiş Milletler verilerine göre, yetersiz yol güvenliği ve zayıf altyapı, Sahraaltı Afrika’yı dünyada en fazla kazanın yaşandığı bölge haline getirdi.

Aynı şekilde bölgedeki trafik kazalarındaki ölüm oranları da Avrupa ortalamasının üç katıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking